Наша компанія надає послуги з реєстрації громадських об’єднань (громадських організацій) та благодійних організацій (фондів, товариств та ін.) у м. Дніпрі та по всій Дніпропетровській області.
Вартість послуг.
— Реєстрація змін до статуту громадської організації – від 2900 грн. Термін реєстрації 5 робочих днів.
— Реєстрація громадської організації без статусу юридичної особи – 2900 грн. Термін реєстрації 5 робочих днів.
– Реєстрація громадської організації зі статусом юридичної особи – 3900 грн. Термін реєстрації 7 робочих днів.
– Реєстрація благодійної організації зі статусом юридичної особи – 5900 грн. Термін реєстрації 3 робочі дні.
– Реєстрація об’єднання власників багатоквартирних будинків (ОСББ або укр. ОСББ) – 4900 грн.
Що входить до наших послуг?
✔ Підготовка пакету документів для реєстрації:
– протокол установчих зборів
– Статут
– відомості про керівні органи, відомості про особу, яка має право представляти громадську організацію для здійснення реєстраційних дій
– Заява про держ. реєстрації створення юридичної особи
– форма 1-РН
✔ Перевірка назви громадської організації
✔ Реєстрація в управлінні юстиції
✔ Реєстрація у податковій інспекції
✔ Виготовлення друку на автоматичному оснащенні
✔ Включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій
Що потрібно надати для реєстрації?
— Копії паспортів та кодів засновників (не менше 2-х осіб), номери телефонів
– Мета, види діяльності організації
— Повна та скорочена назви організації
– Юридична адреса
— Контактний телефон організації
КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ.
У січні 2013 року набули чинності два закони, які по-новому визначають правове середовище для створення та діяльності двох найбільш поширених в Україні інститутів громадянського суспільства – громадських об’єднань та благодійних організацій: Закон України «Про громадські об’єднання» від 22.03.12 р. та Закон України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.12 р.
УВАГА!
Відповідно до Заключних положень Закону України «Про громадські об’єднання» всім зареєстрованим громадським організаціям необхідно протягом 5 років привести свої статути у відповідність до норм чинного законодавства.
Законом передбачено два способи реєстрації громадських об’єднань: шляхом повідомлення про створення та через реєстрацію. Громадське об’єднання, яке реєструється, набуває статусу юридичної особи. Громадське об’єднання, яке повідомляє про створення, статусу юридичної особи не набуває.
Громадське об’єднання, яке повідомило про освіту, може набути статусу юридичної особи.
Для цього воно подає пакет документів, який потрібний для реєстрації громадського об’єднання. Найменування такого громадського об’єднання зберігається.
Про назву.
Повна назва = організаційно-правова форма + власна назва. Таким чином, найменування громадського об’єднання «Весна» з організаційно-правовою формою «громадська організація» виглядатиме у всіх установчих документах таким чином: Громадська організація «Весна». Громадське об’єднання може мати скорочене найменування.
Власна назва громадського об’єднання не має бути тотожним іменам інших зареєстрованих громадських об’єднань або громадських об’єднань, повідомлення про які ухвалено в установленому законом порядку. Процедури резервування назви немає. Необхідно перевіряти через відповідні Реєстри.
Про засновників.
Громадська організація на відміну громадського союзу може бути заснована лише фізичними особами, і навіть лише фізичні особи може бути її членами (участниками).
Засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації – 14 років. Має бути не менше двох засновників.
Що слід пам’ятати при формуванні статуту?
Статут є найбільш проблемним документом на формування. Цей документ не так потрібен органам реєстрації, як об’єднанню. Він регулює питання членства, роботи органів управління та багато інших важливих аспектів діяльності організації, а у разі виникнення спірної ситуації звертатися потрібно саме до статуту.
Статут – це індивідуальний документ для об’єднання. Безумовно, є певні вимоги законодавства та формулювання, які використовуються у всіх статутах, і нижче ми їх перерахуємо. Але «сліпе» копіювання з інших статутів практично показує, що організація неспроможна працювати за тими положеннями, які з статутів інших організацій. Особливо це стосується органів керування. Важливими є точність формулювань та дотримання єдиних понять та термінів, назв органів управління тощо, відсутність суперечливих положень між собою.
Які положення потрібно обов’язково вказати у статуті громадського об’єднання відповідно до законодавства?
Положення, які мають обов’язково бути присутніми у статуті, визначені у ч. 1 та 2 ст. 11 Закону «Про громадські об’єднання. У статуті можуть бути передбачені і додаткові положення про створення, діяльність, розпуск або реорганізацію громадського об’єднання, які не суперечать закону.
Чи потрібно вказувати юридичну адресу (місцезнаходження) у статуті та інших документах громадського об’єднання?
Відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання» вказівка юридичної адреси у статуті не є обов’язковою та вказується на розсуд засновників. Жодних підтверджуючих документів місцезнаходження громадського об’єднання до органу реєстрації подавати не потрібно.
Чи потрібно вказувати територіальний статус та територію діяльності у статуті?
У статутах більшості громадських організацій, що реєструвалися до січня 2013 року, визначено територіальний статус (місцева, всеукраїнська, міжнародна) та територія діяльності (Україна, відповідна область, район, місто, село, селище). Це було обов’язковим. Відповідно до ч. 4 ст. 3 Закону “Про громадські об’єднання”, об’єднання діють за принципом вільного вибору території діяльності, що передбачає право громадських об’єднань самостійно визначати територію своєї діяльності, крім випадків, визначених законом.
• Таким чином, територіальні статуси у статуті громадського об’єднання визначати не потрібно.
• Вибір території діяльності здійснюється самостійним об’єднанням. Немає сенсу обмежуватись певною частиною території України.
Новели серед обов’язкової інформації, яка має бути у статуті.
— порядок звітності керівних органів громадського об’єднання перед його членами (учасниками)
— порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності керівних органів громадського об’єднання та розгляду скарг.
У статуті слід визначитися в які терміни та яким чином керівні органи (керівник організації, члени виконавчого органу тощо) звітуватимуть перед вищим органом управління (загальним зборами та ін.). У частині порядку оскарження рішень, дій, бездіяльності керівних органів передбачити право члена (членів), учасника (учасників) подавати скарги. Також слід визначити, хто такі скарги розглядає, в який термін, і як повідомляються результати. Як буде визначено вищевказані питання – це справа самих засновників, оскільки закон визначає обов’язок вказати такі положення у статуті, процедурні питання він не визначає, а тому орган реєстрації не може в цій частині втручатися в компетенцію засновників, якщо не буде обґрунтованих порушень тих чи інших законів.
Що потрібно прописати у статуті, щоб громадське об’єднання можна було включати до Реєстру неприбуткових установ та організацій?
Громадські об’єднання можуть скористатися пільгами в оподаткуванні. Це стосується певних Податковим кодексом доходів, які є основним та найпоширенішим джерелом фінансів для діяльності громадських об’єднань (наприклад, добровільні пожертвування, включаючи гранти, спонсорську допомогу тощо). Однак такі пільги не надаються автоматично. Для того, щоб було прийнято рішення про включення громадської організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій органами, потрібно подати заяву встановленого зразка та копію статуту. Для присвоєння коду неприбутковості статут повинен містити ряд положень, що стосуються суті неприбутковості.
Оскільки органи податкової служби керуються саме Податковим кодексом, краще використовувати дослівні формулювання із кодексу, а не із профільного закону.
Приведення статуту у відповідність із Законом.
Відповідно до Заключних положень Закону України «Про громадські об’єднання» всім зареєстрованим громадським організаціям необхідно протягом 5 років привести свої статути у відповідність до норм чинного законодавства.
Свій старий статут можна вважати «основою».
Положення старих статутів, які можна переглядати:
— Про територіальні статуси та територію діяльності.
— Ціль організації. За необхідності зняти обмеження щодо можливості діяти лише для задоволення та захисту інтересів своїх членів.
— Можливість не вказувати місцезнаходження.
— Про здійснення підприємницької діяльності.
— Про права громадської організації.
— Про членство в громадській організації. Багато організацій мали «колективне» членство.
— Про відокремлені підрозділи.
— Про оскарження рішень, дій, бездіяльності керівних органів,
— порядок звітності керівних органів, подання скарг членами.
-На відповідність ЦК України (про права членів).
— На відповідність до Податкового кодексу положень про неприбутковість.
— Про припинення діяльності організації.
ДЕ НАС ЗНАЙТИ?
Ми знаходимося за адресою: м. Дніпро, вул. Богдана Хмельницького, 16 104 (кут пр. Петра Калнишевського (колишня вул. Косіора) у будівлі “Альянс”).
Час роботи:
понеділок-п’ятниця з 10.00 до 17.00
субота, неділя – вихідний.
Телефонуйте за номерами:
(050) 95-96-752;
(096) 882-59-55.
Або замовте дзвінок за допомогою кнопки “Вам подзвонити?”